Šundr 2011

Šundr

Prireditev se je pričela ob 19.00 z nastopom mlade punk zasedbe Backlook Cookies, ki je bila ustanovljena in deluje v naši občini. Fantje preigravajo avtorsko glasbo in nekatere znane punk uspešnice. Že po nekaj taktih se je pod odrom zbrala publika in veselo pozdravljala najstniški trio ter se gibala v ritmih glasbe, ki je preplavila dolino reke Božne. Naslednji so bili na vrsti primorci - Lowpeak Charlie, ki so prav tako preigravali svojo avtorsko glasbo. In to prefinjeno, začinjeno in sufisticirano. Bend ima tako izdelano performanco, da bi z njo lahko zasenčil tudi marsikateri svetovno znani ansambel. Muzika je mešanica funka in udarnega rocka. Publika je tako radovedno in zbrano prisostovala nastopu "Čarlija Malovrh", a jo je šele naslednji bend dodobra zdramil. Na odru so zahrumele težke kitare štirih nežnih gospodičen, ki so pripravile pravi rocknrol žur in postregle z odlično avtorsko glasbo. Edinstvena rock skupina je dvignila temperaturo in na vrsti je bilo nagradno žrebanje. Vsak obiskovalec je na vhodu dobil svojo etiketo s številko. Izžrebani so bili trije srečni dobitniki Šundr majic s podpisi vseh sodelujočih bendov. Vzdušje se je stopnjevalo in zagrmelo je poslednjič, tokrat s skupino Rock Shock in njihovo več kot odlično glasbo. Organizator je sklenil uradni del dogajanja ob 01.00 in vrstile so se želje po naslednjem šundru. Seveda. Do takrat pa - ŠUNDRRRRRR!!!!

Vili Koprivec

www.sundr.si